Gdzie warto wybrać się kamperem na weekend? W tym przypadku dużą rolę będzie odgrywać miejsce, w którym aktualnie mieszkasz. Dlatego, żeby nasz poradnik był wartościowy dla większości z Was, w tym artykule postanowiliśmy opisać najciekawsze miejsca do zwiedzenia kamperem w Polsce.
Podróżowanie kamperem w weekend
Poniżej przedstawiamy kilka pięknych miejsc, do których warto pojechać wynajętym kamperem. Wbrew pozorom, wycieczki tym środkiem lokomocji umożliwiają zobaczenie znacznie większej ilości atrakcji. Na wszystkich miłośników tego typu wypoczynku czeka nie tylko weekendowe odprężenie, ale przede wszystkim niesamowita przygoda.
W Polsce kamper, podobnie jak samochód osobowy można parkować na każdym parkingu. Jedynie o czym musisz pamiętać, to pozostawienie możliwego przejazdu.
Przeczytaj także: Kamperem do Augustowa
Nad polskim morzem
Co tu dużo mówić, jeśli potrzebujesz świeżego powietrza i spędzenia wolnego czasu poza domem, nadbałtyckie miejscowości są mile widziane. W przypadku, gdy zależy Ci na dobrej pogodzie oraz na względnie mniejszym ruchu turystów, polecamy Ci wycieczkę np. wczesną jesienią.
Kilka kempingów nad polskim morzem, które cieszą się uznaniem urlopowiczów
- Kemping U Gienia w Gąskach
- Camping Morski 21 w Łebie
- Keja plac dla kamperów w Pobierowie
- Camping pod Brzozami w Ustroniu Morskim
Wrocław
Proponujemy Wrocław, ale możesz zdecydować się na inny „Break City” np. Kraków, Poznań lub Toruń. W swojej rozpisce zdecydowaliśmy się na stolicę województwa Dolnośląskiego, ponieważ możesz np. za cel postawić sobie: zwiedzenie najważniejszych mostów (wszystkich jest 101), lub poszukiwanie krasnali z których Wrocław słynie od wielu lat.
Wrocław to miasto, gdzie znajdziesz mnóstwo atrakcji przeznaczonych na zwiedzanie z dziećmi. Dlatego jeśli planujesz rodzinny caravaning, warto zobaczyć m.in. Hydropolis, Panoramę Racławicką, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, widok z wieżowca Sky Tower, czy pokazy Fontanny Multimedialnej znajdującej się niedaleko Hali Stulecia.
Koniecznie przeczytaj ten artykuł – Gdzie warto pojechać kamperem z dziećmi ?
Jeśli zależy Ci na bezpiecznym, strzeżonym postoju, możesz skorzystać z parkingu mieszczącym się na wrocławskim stadionie, gdzie przygotowano 21 stanowisk dla kamperów. Są one wzbogacone o wszelkie instalacje służące do obsługi samochodów kempingowych.
Góry Stołowe – błędne skały
Nie bez kozery wymieniliśmy Wrocław, jako ciekawe miejsce do zwiedzenia w weekend kamperem. Bo jeśli plan podróży delikatnie ulegnie zmianie za sprawą dodatkowych dni urlopu, warto pojechać w Góry Stołowe, do których z Wrocławia można dojechać w około 2 godziny.
Góry Stołowe i Wrocław można zwiedzić również podczas długiego weekendu, który w sierpniu wypada w dniach 12-15.
Jakich atrakcji można spodziewać się w Górach Stołowych?
Na turystów czekają między innymi górskie labirynty – czyli błędne skały. Możesz spodziewać się tu nieco mniejszego ruchu wczasowiczów niż chociażby w Tatrach. Do miejsc, które warto tam zwiedzić należy zaliczyć również: Wambierzyce, Kudowę Zdrój, Drogę Stu Zakrętów, Skalne Grzyby, Kaplice Czaszek, Ruchomą Szopkę oraz Szczeliniec Wielki (szczyt).
Polecane miejsca kempingowe w okolicy:
- Camp Radków CHRIS
- Camping nr 169
- Camping Agro Gosia
- Camper Park Radków
- Camping nr 26 Stołowogórski
Bielsko Biała i beskidzkie atrakcje
Jeśli zależy Ci na rozbiciu kempingu w dużym mieście, z którego szybko możesz dostać się w góry, polecamy wycieczkę kamperem do Bielska-Białej. Miejscowość ta ze względu na niepowtarzalny klimat nazywana jest „Mały Wiedniem”.
Polecamy: 4 powody – dlaczego warto spędzić wakacje w kamperze
Postój kamperem będzie tu o wiele bardziej komfortowy niż w zatłoczonych w sezonie miejscowościach znajdujących się blisko omawianego miejsca, to jest m.in: Wisła, Szczyrk, Żywiec, Ustroń, czy Cieszyn.
Co ciekawe góry można znaleźć nie tylko w Wiśle, Szczyrku, czy Ustroniu, ale również w samym Bielsku. Najwyższym szczytem leżącym w granicach Bielska- Białej jest Klimczok (1117 m n.p.m.)
W Bielsku-Białej bez problemu znajdziesz też miejsce kempingowe z pełną infrastrukturą. W mieście swój kamperem możesz zaparkować w „Camper Park Dębowiec”, który zlokalizowany jest u podnóża Szyndzielni.
Kilka ciekawych miejsc do zwiedzenia dla rodzin:
- Kozia Górka z Błoni (atrakcje dla dzieci na dole i górze)
- Trzy Lipki (na zachód słońca, można wjechać kamperem, widok na wszystkie wzgórza otaczające Bielsko)
- Park w Dechę – park rozrywki dla dzieci (Bielsko)
- Studio Filmów Rysunkowych (Bielsko)
- Basen odkryty w Cygańskim Lesie (Bielsko)
- Jezioro Międzybrodzkie – Karaiby na niby Plaża i Przystań wodna (blisko Góra Żar – na którą można wjechać kolejką)
- Hala Boracza (Milówka)
- Równica (Ustroń, można wjechać kamperem, droga asfaltowa)
- Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)
- Park Dinozaurów (Ustroń)
- Wielka Czantoria (Ustroń) – można wjechać kolejką – na górze granica polsko-czeska
- Malinowska Skała (Szczyrk) – pod karczmą znajduje się Biały Krzyż, pod którym można zostawić kamper.
- Park Zamkowy w Żywcu + Mini Zoo
- Zbiornik Goczałkowicki – trasa spacerowa
- Muzeum Zamkowe w Pszczynie
- Zagroda Żubrów w Pszczynie
- Kapias Ogrody (Goczałkowice)
Pustynia Błędowska
Ciekawą alternatywą może okazać się Pustynia Błędowska. To właśnie w tym miejscu kręcono pojedyncze sceny do filmów “Faraon” i “W pustyni i w puszczy”.
Jest to idealna opcja na podróż kamperem dla osób, które nie planują zbyt intensywnego weekendu, ale mimo to chcą podziwiać piękne i niespotykane krajobrazy.
Pustynia Błędowska znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i ma około 32 km² powierzchni. Wyobraźnie pobudza fakt, że jest to nie tylko największa pustynia w Polsce, ale i w Europie.
Jeśli pustynia i piękne zdjęcia nie są jedynym celem Twojej podróży, możesz pokonać żółty szlak pieszy (Szlak Pustynny PTTK) lub dotrzeć do punktów widokowych na wzgórzu Czubatka w Kluczach (382 m n.p.m.) i w Dąbrówce w Chechle (355 m n.p.m.).
Plac kempingowy znajdujący się w pobliżu Pustyni Błędowskiej – Eurocamping (Dąbrowa Górnicza), około 20 minut drogi.
Dodaj komentarz